─ nasza okolica ─
Karpacz
Karpacz, położony w sercu malowniczych Karkonoszy, to prawdziwy klejnot w koronie polskich górskich kurortów. Ta urokliwa miejscowość, otoczona majestatycznymi szczytami i gęstymi lasami, stanowi idealne miejsce zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy szukają spokoju oraz kontaktu z naturą.
Świątynia Wang
To unikatowa, średniowieczna drewniana świątynia, przeniesiona z Norwegii w XIX wieku. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Karpacza i wyjątkowe miejsce pod względem historycznym i architektonicznym.
Karkonoski Park Narodowy
Obejmuje większą część polskiej części Karkonoszy. To idealne miejsce do pieszych wędrówek, z malowniczymi szlakami i bogactwem flory i fauny.
Dziki wodospad
Zaklęty w niezwykłą aurę magii i romantyzmu, ten malowniczy zakątek w Karpaczu urzeka swoim urokiem. Pochodzenie kaskady wiąże się z procesem gromadzenia wód rzeki Łomnicy, której początek znajduje się na wysokości 1407 metrów nad poziomem morza, płynącej z Wielkiego Stawu i Małego Stawu.
Śnieżka
Śnieżka, wznosząca się na wysokość 1602 metrów nad poziomem morza, jest nie tylko najwyższym, ale także jednym z najbardziej rozpoznawalnych wierzchołków Karkonoszy. Jej wyjątkowość podkreślają dodatkowo zlokalizowane tam kaplica św. Wawrzyńca i obserwatorium meteorologiczne, które przyczyniły się do rosnącej sławy tego szczytu na granicy polsko-czeskiej.
Pielgrzymy
Grupa skał o imponującej wysokości dochodzącej do 25 metrów, która została ukształtowana przez tysiąclecia działania procesów geomorfologicznych, w tym różnych rodzajów erozji. Patrząc z odpowiedniej perspektywy, ich forma rzeczywiście może przywodzić na myśl grupę pielgrzymów podczas wędrówki.
Szlaki turystyczne na Śnieżkę
Śnieżka, będąca najwyższym szczytem Karkonoszy, oferuje wspaniałe widoki i jest celem wielu pieszych wycieczek. Szlaki o różnym stopniu trudności pozwalają na dostosowanie wycieczki do indywidualnych preferencji.